x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Çakmalı Dübel Çeşitleri

Çakmalı dübel çeşitleri insanların en fazla hakim olduğu türlerden biridir. Dübeller bilindiği üzere istenilen ürünleri asmaya yarayan daha doğrusu askı şekilde tutmaya yarayan parçalardır. Bu nedenle kullanımı evlerde ve işyerlerinde bir hayli fazladır. Fakat dübeller sadece perde asmaya yarayan aparatlar değildir. İnsanlar genellikle plastik dübeller sebebiyle sadece perde asmaya yarayan aparat olarak bilir. Ancak dübeller değişik çeşitleri ve görevleri bulunur. Televizyon hatta çok ağır ürünleri dahi asmaya yarayabilirler. Önemli olan nokta hangi dübel modelinin kullanıldığıdır. Çünkü türüne göre kullanım alanları ve taşıdıkları ağırlıklar değişkenlik gösterir. Birleşmeleri halinde yüzlerce kiloluk ürünleri dahi asılı şekilde sabit tutabilen efektif ürünlerdir. Çakmalı dübel çeşitleri ise isminden anlaşılacağı üzere vurarak deliğe sokulan dübellerdir. Genellikle evlerde yaygın şekilde kullanılır. Çekiç veya balyoz tarzı ürünler ile çivi gibi çakılarak deliğe yerleştirilir.

Çakmalı dübellerde betona veya istenilen alana montajı yapıldıktan sonra iki kademeli şekilde kurulur. İlk olarak güvenli şekilde tutulma yapılarak ikinci aşamaya geçilir. İkinci aşama da konik parçayla birlikte sabitlenerek tamamlanır.  Özetle ilk olarak duvara çekiç veya balyozla çakılır. Ardından delik içerisinde güvenli sabitlemesi yapılır. Evlerde ve işyerlerinde sık sık kullanılan dübel türlerinden biridir.

Çakmalı Dübel Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Çakmalı dübel çeşitleri içerisinde birçok model bulunur. Çelik olan versiyonu zor paslanma yapması nedeniyle dış bölgelerde de tercih edilir. Çakmalı dübel iki aşamalı montajı sebebiyle sağlam sabitlenen dübellerden biridir. Bu nedenle sağlamlık isteyen dış alanlarda yoğun şekilde tercih edilir. Binaların veya firmaların dışarısında yer alan klima gibi ürünleri de sabitlemek için kullanılır. Çelik çeşidinde yağmurdan veya kardan etkilenme görülmez. Fiyat olarak uygun seçeneklerde bulunan dübel türlerinden biridir. Çakmalı dübel çeşitleri içerisinde boyutlarına göre sınıflandırmalar mevcuttur. Dübeller genellikle boyutlarına göre kategorilere ayrılırlar. M6 denilen model, M8, M10, M12, M14, M16 gibi türler bulunur. Bu türlerin ağırlıkları, uzunlukları, çapları, açtıkları delik ebatları ve taşıdıkları ağırlıklar değişiklik gösterir. Dübel büyüdükçe daha ağır şeyler taşınırken daha fazla alan işgal eder.