Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Klipsli Dübel Çeşitleri

Klipsli dübel çeşitleri en çok tercih edilen asmaya yarayan aparat gruplarından biridir. Dübeller genel olarak ürünleri asmaya yarayan aparatlardır. Genellikle plastik, metal, çelik gibi türleri yaygın şekilde bulunur. Yapı alanlarında veya vidanın sağlam halde durması için tavan, duvar, panel gibi yerlere takılan parçalardır. Doğru bilinen yanlışlar arasında bulunan bazı durumlara sık sık rastlanır. Dübellerin sadece perde taşımaya yarayan aparatlar olduğu düşünülür. Ancak bu bilgi tamamen yanlıştır. Dübeller çeşitlerine ve türlerine göre birçok ürün grubunu taşımak için kullanılmaktadır.

Klipsli dübel çeşitleri ise isminden anlaşılacağı üzere klips şeklinde karşımıza çıkar. Kolay ve pratik kullanımı nedeniyle günlük hayatımızda fazla miktarda tercih edilir. Dübelin çap orantısı ile matkabın çap orantısı birbirine denk şekilde bulunur. Bu nedenle kolay ve ekonomik kullanım sağlayan parçalardan biridir. Genellikle betonun sağlam olduğu alanlarda kullanılan dayanıklı dübel çeşitlerinden biridir. Asılmak istenen ürünlerin ağırlığının fazla olmasından etkilenmeyen dübel türü olarakta bilinir. Kolon, çatlak bulunmayan beton gibi alanlarda tercih edilmektedir. Saplanarak veya oturtma işlemiyle de kullanıldığı nadirde olsa görülmektedir.

Klipsli Dübel Modelleri ve Fiyatları

Klipsli dübel çeşitlerinin içerisinde birçok model türü bulunur. Modellere göre fiyatlandırma yapılması nedeniyle kullanılan hammadde önemi büyüktür. Klipsli dübel modelleri içerisinde en yaygın kullanılan tür çelik olandır. Çelik klipsli dübel olarak geçen ürün dayanıklı olması sebebiyle tercih edilir. Hammaddesinin çelik olması nedeniyle paslanma ve deformasyon görülmez. Ayrıca konut dışında bahçe ve işyerlerinde de kullanılmaktadır. Yağmur ve kar gibi hava olaylarına dayanıklı ürün gruplarından biridir.

Çelik olması nedeniyle fiyat olarak öteki dübellere nazaran biraz daha pahalı şekilde bulunur. Ancak fiyat performans olarak bakıldığı taktirde uygun sayılan dübel türüdür. Dayanıklı olmasının haricinde yüklü ağırlıkları tutmak içinde tercih edilir. Özellikle televizyon gibi ağır ürünlerde tercih edilen asma aparatlarından biridir. Klipsli dübel çeşitleri içerisinde çelik olmayan türlerde ise kullanılan materyaller daha farklıdır. Fiyat olarak çelik versiyonuna göre daha uygun seçenekler ile karşımıza çıkar. İki model haricinde farklı klipsli dübel çeşitleri de bulunmaktadır.