x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Çelik Burun İş Ayakkabısı Demir
23 / 05 / 2023

Çelik Burun İş Ayakkabısı Demir

Çelik burun iş ayakkabısı demir korumalı türleri, şantiye ve ağır işlerde çalışan personelin ayak yaralanması tehlikesini en aza indirmek amacıyla üretilmiştir.

Koruyucu Ayakkabı Özellikleri

Çelik burun iş ayakkabısı demir veya güvenlik ayakkabıları, kullanıcıyı potansiyel iş tehlikelerinden korumak için tasarlanmıştır. Güvenlik ayakkabılarını oluşturan farklı bileşenler vardır. Bu bileşenler, güvenlik parmak korumalarını, metatarsal korumaları, elektriksel tehlike derecelerini, elektro statik dağıtma oranlarını ve ayakkabı tabanlarını içerir.

İnternet üzerindeki alışveriş sitelerinden çelik burun iş ayakkabısı ucuz ürünleri bulabilme şansınız olabilir, ancak kalite olarak garanti vermek mümkün değildir.

İş Güvenliği

İş güvenliği gereği, işyerinde ki çalışanların, düşen veya yuvarlanan nesneler veya tabanı delen nesneler nedeniyle ayak yaralanması tehlikesi olan alanlarda çalışırken koruyucu ayakkabı veya çelik burun iş ayakkabısı demir giymesi sağlanmalıdır.

Ayak yaralanmaları tehlikesini en aza indirmek amacıyla 1925 yılında ilk olarak güvenlik botlarında güvenlik parmak korumaları yapılmıştır. O zamandan bu yana koruyucu ayakkabılar için standartlar belirlenmiştir. Tüm çelik burun iş ayakkabısı ve güvenlik ayakkabılarının içermesi gereken iki temel gereksinim vardır: darbe ve sıkıştırma. Test sonuçlarına göre her birinin üç sınıflandırması bulunmaktadır.

Çelik burun iş ayakkabısı kışlık ve yazlık modelleri bulunmaktadır. Kışlık olan modelleri bot olarak geçmektedir.

Testler tamamlandıktan sonra, ayak parmağı, erkek ayakkabısı için 16/32 ”ve kadın ayakkabısı için 15/32” ayakkabının parmak bölgesinde minimum açıklığa sahip olmalıdır. Aynı testler çelik burun iş ayakkabısı bot için de geçerlidir.

Çelik burun iş ayakkabısı demir seçenekleri içinde: çelik parmak, kompozit parmak, alaşımlı parmak ve titan parmağı (titanyumdan yapılmış) gibi pek çok güvenlik parmağı türü vardır. Hepsi mükemmel korumaya izin verirken, hem çelik burunlu hem de kompozit burunlu güvenlik ayakkabıları, çalışanlar için en popüler koruma yollarıdır.

Çelik burun iş ayakkabısı İzmir organize sanayi bölgesinde de üretilmektedir.

workers-putting-metal-structure-construction-scaled Çelik Burun İş Ayakkabısı Demir

Metatarsal Koruma

Çelik burun iş ayakkabısı demir metatarsal korumalar, üst ayak ve ayak parmağı bölgesini potansiyel “düşme” tehlikelerinden korur. Metatarsal korumalar, güvenlik ayakkabılarına hem içeriden hem de dışarıdan takılabilir. Her ayak 26 kemik içerir. Bu kemiklerin çoğu üst ayakta bulunur ve koruyucu ayakkabının adı geldiği

metatarsal kemiklerden alınmıştır. Her bir kemiği korumak çok önemlidir, böylece kişi ağrı veya yaralanma olmadan özgürce çalışabilir.

Çelik burun iş ayakkabısı sahibinden internet alışveriş sitesinden de satın alabilirsiniz.

Elektrik Tehlikesi

Çelik burun iş ayakkabısı demir elektrik işlerinde kullanılmaması gerekir. Elektrik Tehlikesi (EH) dereceli ayakkabılar, kullanıcıyı 600 volta kadar açık devrelere karşı korumak için tasarlanmıştır. EH ayakkabısı, tesis operasyonu personeli gibi bir tesis veya fabrika çevresinde çalışan çalışanlar için mükemmeldir, genellikle EH koşullarına en duyarlı olanlardır. EH güvenlik ayakkabısı yapısı, genellikle herhangi bir çivi veya metal olmadan üst bota tek parça halinde kalıplanmış bir topuk ve taban kombinasyonundan oluşur. EH derecelendirmeleri, 3.0 miliamperden (mA) fazla sızıntıyla 60 Hertz’de (Hz) 14.000 volt (V) uygulamalara bir dakika dayanabilmek için bağımsız bir laboratuar tarafından test edilmiştir. EH derecelendirmeleri, kullanıcıyı kuru koşullarda 600 V veya daha düşük devrelere kadar açık devrelere karşı da koruyabilir.

Çelik burun iş ayakkabısı hepsiburada internet alışveriş sitesinden de satın alabilirsiniz.

EH Uyarı

Elektrik Tehlikesi (EH) iletken olmayan ayakkabılar, patlayıcıların yakınında veya iletken ayakkabı gerektiren diğer ortamlarda giyilmemelidir. Çelik burun iş ayakkabısı demir seçerken oldukça dikkatli olunması gerekmektedir.

Elekro Statik Deşarj

Çelik burun iş ayakkabısı demir antistatik alanlarda kullanılmaması gerekir. Elektro Statik Deşarj (ESD) bir kişinin bir halının üzerinden geçip bir kapı koluna dokunduğunda hissettiği ve o kişi ile kapı arasında elektrik boşalması meydana gelen şoktur. Bu şok aslında bir elektrik boşalmasıdır. ESD deşarjının birini öldürmemesinin nedeni, akımın çok düşük olmasıdır, ancak aynı voltaj elektronik bileşenleri öldürebilir veya muhtemelen uçucu kimyasalları veya patlayıcıları tutuşturabilir. Bir iş ayakkabısının anti statik olarak işaretlenmek için, bir ayakkabının ANSI tarafından belirlenen test şartlarını geçmesi gerekir. ESD ayakkabıları SD Tip I veya SD Tip II olarak sınıflandırılabilir. Bu özelliklere sahip ayakkabılar statik elektrik oluşumunu önler. Bu, ayakkabının tabanları üst kısımlara dikmek için kullanılan özel bir gümüş iplikle veya taban veya ayak tabanındaki karbon eklerle yapılır. Statik Dağıtıcı (SD) Tip I, 1 mega ohm ila 100 mega ohm arasında elektrik direnci sunmalıdır.

İnternet üzerinden ki alışveriş sitelerinden çelik burun iş ayakkabısı fiyatları en ucuz olan modelleri bulabilirsiniz.

TANIM: ohm = bir voltluk potansiyel farkının bir amperlik bir akım oluşturduğu bir devrede direnç olarak tanımlanan elektriksel direnç birimi; dolayısıyla 1 ohm, 1 volt / amper’e eşittir. Megaohm (1.000.000 ohm) ve milliohm (.001 ohm), ohm’dan türetilen birimlerdir.

Çelik burun iş ayakkabısı uvex türleri ise insan sağlığı ve konforu için olan ürünlerdir.

Güvenlik Ölçüleri Nedir

Çelik burun iş ayakkabısı demir ve diğer iş ayakkabılarında güvenlik üç şekilde ölçülür; kayma direnci, aşınma ve rahatlık.

  1. Kayma Direnci: Ayakkabılar için kayma direnci derecelendirmeleri bağımsız laboratuvarlar tarafından belirlenir. Kayma direncini belirlemek için, tabanlar kuru, ıslak, yağlı ve yağlı / ıslak koşullar altında, test yüzeyi için karo taş kullanılarak belirli test standardına göre test edilir. Farklı test yöntemleri şunları içerir: Yağlı test için 0,05 gram (2 damla) bitkisel yağ kullanılır, ıslak test için 25 / milalitre damıtılmış su eklenir, yağlı test için 0,2 gram (7 damla) bitkisel yağ kullanılır ve 25 / milalitre damıtılmış su, yağlı / ıslak test için eklenir.
  2. Aşınma: Emniyetli iş ayakkabılarında ayakkabı tabanı, farklı bir fayda için kullanılan malzemenin çok farklı türlerini içerir. Bir ayakkabı tabanının dayanıklılığı, kullanım ve çalışma ortamının insafına kalmıştır. Her zaman ayakkabıyı işin türüne ve çalışma koşullarına uygun hale getirmeye çalışın. Bugün satılan güvenlik botlarının çoğu kayma direnci ve aşınma testlerinden geçmiştir.
  3. Rahatlık: Konfor seviyesi, iş ayakkabılarında her farklı konfor seviyesi için farklı kompozitler içerir. Herkesin farklı bir rahatlık algısı vardır ve her ayağın kendine özgü gereksinimleri vardır. Konfor seviyesini sadece ayakkabıyı giyen kişi belirleyebilir.