x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
İş Eldiveni
23 / 05 / 2023

İş Eldiveni

İş eldiveni, elleri bilekten parmaklara kadar kaplayan ve koruyan iş projeleri sırasında giyilen kişisel koruyucu ekipmanlardır.

İş eldivenleri, kullanıcının ellerini ve parmaklarını kesikler, kabarcıklar, kıymıklar, cilt delinmeleri veya ısı ve kimyasal yanıklar gibi gereksiz yaralardan korumak içindir. Eldivenler çalışma ortamına göre çeşitlilik gösterir. İş eldivenleri aynı zamanda güvenlik eldivenleri veya koruyucu eldivenler olarak da bilinir.

İş eldivenleri kumaş, deri, yün, lateks, kauçuk, nitril kauçuk, vinil, neopren veya metalden yapılabilir. Eldivenler rahatlık sağlar ve elleri kesik, sürtünme, kıymık, delinme, sıyrık, zararlı biyolojik ve kimyasal temaslar veya bulaşıcı hastalıklardan kaynaklanan aşırı sıcaklıklara ve yaralara maruz kalmaya karşı korur.

İş Eldiveni Kimler Tarafından Kullanılır?

İş eldivenleri, hava ekipleri, dikenli tel işleyiciler, kasaplar, dalgıçlar, oduncular, polis memurları, doktorlar, itfaiyeciler, gıda, kimyasal ve ilaç işleyicileri, bahçıvanlar, çiftçiler, makine operatörleri, askeri personel, sporcu, kaynakçılar gibi birçok çalışan profesyonel tarafından kullanılmaktadır.

İnşaat işçisinin elleri, şantiyede birçok farklı tehlikeye maruz kalmaktadır. Kimyasallardan, kesiklerden veya yanıklardan kaynaklanan bir tehdit olsun, işinizi etkili bir şekilde yapmanıza izin verirken ellerinizi koruyabilen bir eldiven vardır.

Farklı profesyonellerin karşılaştığı farklı tehlikeler ve koşullar nedeniyle, birçok farklı türde iş eldiveni vardır. Görevin niteliği, bir profesyonelin ne tür bir eldiven gerektirdiğini belirleyecektir. İş eldiveni fiyatları da seçilen ürünün özelliklerine ve amacına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle her bütçeye uygun ürünlerdir.

İş Eldiveni Yapı Çeşitleri

 • Pamuklu ve kumaş eldivenler: Ellerinizi temiz tutan ve küçük kesiklere ve aşınmalara karşı koruyan en basit eldiven, inşaat işlerinin çoğu için yeterince sert olmayabilir.
 • Kaplamalı kumaş eldivenler: Bazı orta dereceli kimyasallara ve sıvılara karşı koruma.
 • Kauçuk, plastik veya sentetik eldivenler: Bu tür eldivenler, yağlar, çözücüler ve diğer kimyasallarla temizlik veya çalışma sırasında kullanılabilir.
 • Deri eldivenler: En çok yönlü eldivenlerden biri, ısıya, kesilmelere ve aşınmalara karşı koruma sağlar, kaynak ve genel inşaat için mükemmeldir.
 • Kevlar eldivenler: Bunlar çok çeşitli endüstriyel uygulamalara sahiptir. Kesilmeye ve aşınmaya dayanıklıdırlar ve hem sıcağa hem de soğuğa karşı koruma sağlarlar.
 • Kimyasala / sıvıya dayanıklı eldivenler: Belirli kimyasallara karşı koruma sağlamak için kullanılan birkaç eldiven türü vardır. En iyisi, uğraştığınız kimyasal veya sıvı için doğru olan bir eldiveni seçerken MSDS sayfalarına ve eldiven üreticisinin tavsiyelerine başvurmaktır.

İş Eldiveni Nasıl Takılır?

Görev için uygun iş eldiveni tipini seçtikten sonra, bunların doğru şekilde oturduğundan emin olmak önemlidir. Uygun olmayan eldivenler, el yaralanmalarının yüzde 30’unu oluşturur ve hiç giymemekten daha büyük bir tehlike sağlayabilir.

Eldivenler sıkıca oturmalı ve sanki hiç giyilmemiş gibi el ve parmakların tam hareket kabiliyetine izin vermelidir. Uygun olmayan eldivenler, elin kramp veya su toplamasına neden olarak, bir işçinin işini güvenli bir şekilde yapmasına engel olabilir. Eldivenlerin doğru şekilde oturması, bir işin güvenli ve verimli bir şekilde yapılmasını büyük ölçüde etkileyebilir.

İş Eldiveni Giymek Neden Önemlidir?

Ellerimizi enfeksiyon ve kontaminasyondan koruduğu için tehlikeli kimyasallar ve diğer malzemelerle çalışırken eldiven takmak önemlidir. Koruyucu eldivenler, ilgili tehlikelere göre seçilmelidir.

 • Nitril eldiven çeşitleri çoğu kimyasala ve bulaşıcı maddeye karşı koruma sağlar.
 • Lastik eldivenler hafif aşındırıcı malzemeye karşı koruma sağlar.
 • Neopren eldivenler çoğu çözücüye, yağa ve hafif aşındırıcı malzemelere karşı koruma sağlar.
 • Alerjisi olan kişilerin lateks eldivenlerden kaçınması gerekmektedir.

İş Eldiveni Ne Zaman Giyilmeli

Elleriniz aşağıdakilerle temas edebileceği zaman eldiven giyin:

 • Bulaşıcı malzemeler
 • Radyoaktif malzemeler

İş Eldiveni Ne Zaman Giyilmemeli

Telefonlar, bilgisayarlar, kapı kolları ve asansör düğmeleri gibi ortak yüzeylere dokunurken veya başkaları tarafından eldivensiz dokunulabilecek yüzeylere eldiven takmayın. Çalışma alanının dışında iş eldiveni takılmaması öneriler arasında yer almaktadır.

İş Eldiveni Toptan Alınabilir mi?

İş eldivenleri genel olarak şantiye sahalarında kullanılırlar. Bu nedenle iş eldiveni toptan olarak alımı mümkündür. İnşaat sektöründe toptan alımlar büyük bir ölçeği kapsar. Bu nedenle toptan iş eldiveni de bu sektörün önemli bir kısmını temsil etmektedir.

Endüstrinin temel amacı temelde aynıdır. Topluluklar, yollar, okullar, evler inşa etmek, işletmeler ve hastaneler inşa etmek. Benzersiz bir proje teslim sistemi, inşaat sektörünün temel taşı. Endüstri parçalanmış büyük ve küçük firmalardan oluşan bir koleksiyonla ayırt edilir. İlgili toplu malzeme tedarikçileri ve diğer birçok destek uzmanları dahil olmak üzere.

Tipik herhangi bir inşaat projesi için tedarik zinciri, mimarları ve mühendisleri, ana yüklenicileri, özel alt yüklenicileri ve malzeme tedarikçileri bir proje oluşturmak için bir araya gelirler. Bu bir araya gelmede toptan alım dahil olmak üzere bütün ayrıntılar netleştirilir.

İş Eldiveni İstoç Bölgesi Toptan Alım

Üç kuşaktan gelen tecrübeyle hizmet veren Türkiye’nin en büyük şantiye tedarik merkezi Şantiyeciniz İSTOÇ yani İstanbul Toptancılar Çarşısı’nda yer almaktadır. Konum olarak kritik bir alanda bulunan firma toptan iş eldiveni ihtiyaçlarına anında cevap verebilmektedir.

İş eldiveni İSTOÇ bölgesinde sıkça aratılan bir üründür. Bu alanda da doğru konumlanan Şantiyeciniz toptan alım seçenekleri de sunmaktadır. Birden fazla marka ve kullanım amacına göre değişen çeşitli iş eldiveni modellerini alıcıların ilgisine sunmaktadır.

İnşaat sektörü için online bir tedarik zinciri görevini üstlenen Şantiyeciniz’den internet üzerinden toplu alım gerçekleşebileceği gibi direkt olarak iletişim numarasını arayarak müşteri temsilcilerinde direkt olarak cevaplar da alabilmektedirler.

İş Eldiveni Standardı

Kullanılan iş eldiveni için belli başlı standartlar belirlenmiştir.

 • Aşınmaya karşı direnç: Koruyucu eldivenin aşınmaya karşı direncini test etmek için malzeme basınç altında zımpara kağıdı ile işlenir. Malzemedeki bir deliği aşındırmak için gereken döngü sayısı bir ölçüt görevi görür.
 • Bıçakla kesilme direnci: Bir koruyucu eldivenin bıçakla kesilme direncini kontrol etmek için eldiveni sabit bir hızda kesen dönen dairesel bir bıçak kullanılır. Bir referans materyalle karşılaştırma, bir kıyaslama ve sonuçta ortaya çıkan bir indeks görevi görür.
 • Yırtılma direnci: Yırtılma direncini kontrol etmek için, önce koruyucu eldivenin malzemesi yarılır. Malzemeyi yırtmak için gereken kuvvet bir mihenk taşı görevi görür.
 • Delinme direnci: Delinme direncini test etmek için, eldiven bir çivi ile delinir. Kullanılan kuvvet bir kıyaslama görevi görür.