x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
İş Güvenliği Malzemeleri İzmir
23 / 05 / 2023

İş Güvenliği Malzemeleri İzmir

İş güvenliği malzemeleri İzmir her türlü çalışma ortamında itinayla seçilip kullanılması gereken en öncelikli ekipmanlardır.

 7 İş Güvenliği Malzemeleri İzmir (KKD)

Bir işveren olarak, çalışanlarınız için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamından sorumlusunuz. Sektörünüzdeki güvenlik risklerinin yanı sıra bu risklerle mücadele etmek için alabileceğiniz önlemleri de bilmelisiniz ve uygulamalısınız. İş güvenliği malzemeleri İSTOÇ gibi yerlerden de temin edilebilir.

İş Güvenliği Malzemeleri İzmir Nedir?

İş güvenliği malzemeleri İzmir güvenliğinizi garanti altına almak için kullandığınız kişisel koruyucu ekipman anlamına gelir.

KKD’yi her zaman, gerektiği yerde kesinlikle kullanın. Kullanım talimatlarına uyun, iyi bir şekilde muhafaza edin ve hala yeterli koruma sağlayıp sağlamadıklarını düzenli olarak kontrol edin. Ama ne tür bir korumayı ne zaman kullanacaksınız? İş güvenliği malzemeleri İstanbul içerisinde pek çok yerden alınabilir ve pek çok kuruluş ihtiyacınız olan malzemeleri sizlere listeleyebilir. Ancak hepsinden önce bu yazı sizlere yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Bu 7 ipucu, bu konuda size yardımcı olacaktır.

 1. Kafa İçin Güvenlik

Kask takmak kafanız için koruma sağlar ve kafa yaralanmalarını önleyebilir. Kafanız için gerekli iş güvenliği malzemeleri İzmir olarak çalışma koşulları için uyarlanmış sağlam bir kask seçin. Bu günlerde pek çok zarif tasarım bulabilir ve ayarlanabilir iç koşum takımı ve rahat ter bantları gibi ekstra seçeneklere sahip olanları tercih edebilirsiniz.

 1. Gözler İçin Koruyucular

Gözler vücudumuzun en karmaşık ve kırılgan kısımlarıdır. Her gün dünya çapında 600’den fazla kişi çalışmaları sırasında göz yaralanmalarına maruz kalıyor. İyi bir çift koruyucu gözlük sayesinde bu yaralanmalar önlenebilir. İş güvenliği malzemeleri Ankara göz için oldukça çeşitlidir ve etkilidir. Parlak ışık veya kızılötesi radyasyonla mı temas ediyorsunuz? O zaman kaynak gözlüğü veya bir kalkan gözleriniz için ideal korumayı sunar!

 1. İşitme İçin Koruyucular

Ses seviyesi yüksek bir ortamda mı çalışıyorsunuz? Bu durumda işitme korumasını düşünmek çok önemlidir. İşitmenizi koruyacak iş güvenliği malzemeleri İzmir arasında kulak tıkaçları çok rahattır, ancak kulaklıklar hızlı bir şekilde takabileceğiniz veya çıkarabileceğiniz için çalışma alanında daha kullanışlıdır.

 1. Solunum Sistemi İçin İş Güvenliği Malzemeleri İzmir

İş yerinde maske takmak lüks değildir, sadece tehlikeli maddelerle temas ettiğinizde değil. Avrupa Birliğindeki çalışanların %15’i işlerini yaparken buhar, duman veya toz soluyor. İş güvenliği malzemeleri Bursa olarak toz maskeleri, ince toz ve diğer tehlikeli parçacıklara karşı koruma sağlar. Malzemeler gerçekten zehirliyse, tam yüz maskesi kullanmanız gerekir. Bu, burnu ve ağzı zararlı kirlenmeye karşı korumak için yüze sıkıca yapışır. Üstelik global bir pandemiden geçtiğimiz bu dönemde maske kullanımı asla ihmal edilmemelidir. İş güvenliği malzemeleri Gaziantep arasında bu dönemlerde en önemli olanı şüphesiz ki maskelerimizdir.

 1. Eldivenler

Eller ve parmaklar sıklıkla yaralanır, bu nedenle onları uygun şekilde korumak hayati önem taşır. Çalıştığınız sektöre bağlı olarak, farklı uygulamalar için aşağıdaki iş güvenliği malzemeleri Ümraniye ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Titreşimlere karşı koruma sağlayan eldivenler
 • Keskin malzemelerle kesilmelere karşı koruma sağlayan eldivenler
 • Soğuğa veya sıcağa karşı koruma sağlayan eldivenler
 • Bakteriyolojik risklere karşı koruma sağlayan eldivenler
 • Seyreltilmiş kimyasalların sıçramalarına karşı koruma sağlayan eldivenler, el için kullanılan iş güvenliği malzemeleri İzmir arasında en önemlileridir.
 1. Ayaklar İçin Koruma

Ayaklarınızın bile sağlam bir korumaya ihtiyacı vardır. Güvenlik ayakkabıları (Sb, S1, S2 veya S3 tipi ) ve botlar (S4 veya S5 tipi) ayakları ağır ağırlıklara karşı korumak için ideal çözümdür. Bir antiskid taban tüm endüstriyel kazaların %16,2’sı bu yüzden kaynaklanır. Ayrıca nemli ortamda çalışırken de bu ayakkabılar oldukça yararlıdır. Kar ve buz gibi kaygan yüzeylerde ayakkabı için çiviler tavsiye edilir. Özel çoraplar ekstra rahatlık sağlayabilir. İş güvenliği malzemeleri toptan olarak ayakkabı ve çorapla birlikte satın alınırsa çok daha düşük maliyetlere sebep olacaktır.

 1. Doğru İş Kıyafeti

Kalabalık bir atölyede kazaların önlenmesi çok önemlidir. Kazaların önlenmesi de sadece iş güvenliği malzemeleri İzmir ile sağlanabilir. İşte bu yüzden iş yerinde iyi bir görüş şarttır: yüksek görünürlük sağlayan bir ceket ve güçlü bir kumaştan yapılmış pantolonlar kazaların önlenmesine yardımcı olabilir. El korumasında olduğu gibi bu konuda da farklı uygulamalar için versiyonlar mevcuttur.

En Kötü Durum Senaryosu

Korunma tedaviden daha iyidir. En kötüsüne hazırlıklı olmak akıllıca bir şeydir. Klasik bir ilk yardım çantası, hiçbir farklı ürün olmasa bile pek çok sorun için önemli bir ilk yardım şansı sağlayabilir. Çalışan eğer kimyasallarla temas ederse, herhangi bir anda vücudundaki maddeleri durulayabilmesi için bir güvenlik duşu da zorunludur. İş güvenliği malzemeleri İzmir bir bütün olarak incelenmeli ve tamamlanmalıdır.

Kazaların Önlenmesi İçin Tabela ve Levhalar

Atölyenizi kazalara karşı hazırlamak yerine atölyenizi ciddi kazalar olmayacak şekilde organize etmek daha da akıllıca olur. Atölyenizi daha güvenli hale getirmenin basit bir yolu, piktogramlar kullanmaktır: yanıcı malzemeleri gösteren, işitme korumasının gerekli kullanımını, acil çıkışları veya çeşitli önemli bilgileri gösteren tabelaları kullanmak çok önemlidir. İş güvenliği malzemeleri Antalya arasında bu levhalar en önemsiz gibi görünen ama aslında en önemli olanlarıdır.

Sonuç

Yukarıda belirtilen ipuçları basittir ve çalışma ortamınıza kolayca uygulanabilir. Güvenliği doğru bir şekilde gözlemlemek çok az çaba gerektirir, ancak bu  güvenliği malzemeleri İzmir sağlığınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Sizlere güvenli bir çalışma ortamı yaratmak için her gün çok çalışıyoruz.

Bilgilerinizi güncel tutmak için düzenli olarak ilk yardım ve iş güvenliği eğitim kursları almanız ve çalışanlarınıza vermeniz çok önemlidir. Güvenli bir çalışma ortamına katkıda bulunan pek çok İş güvenliği malzemeleri kolaylıkla temin edilebilmektedir. Koruyucu ekipmanlar başınızdan ayak parmaklarınıza kadar sunuluyor çünkü artık üreticiler sadece üretimle değil aynı zamanda güvenliğinizle de ilgileniyor!

İş güvenliği malzemeleri nelerdir temel olarak anlatmaya çalıştık, siz de kendi iş yerinize en uygun malzemeleri temin edip çalışanlarınızın sağlığını koruyun.