x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
İş Güvenlik Malzemeleri Antalya
23 / 05 / 2023

İş Güvenlik Malzemeleri Antalya

İş güvenlik malzemeleri Antalya günümüzde yasalarla kullanımı zorunlu hale getirilmiş çalışma hayatının en önemli parçalarından birisidir.

İş güvenlik malzemeleri İstanbul içerisinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İş Güvenlik Malzemeleri Antalya Neden Önemlidir?

İşyerinde iş güvenlik malzemeleri ürünlerinin önemini asla göz ardı etmemeliyiz. Ne kadar önemli olduğunu anlamak için ne olduğunu anlamamız gerekiyor. Kişisel koruyucu ekipmanın tanımı, kullanıcıyı potansiyel iş sağlığı ve güvenliği risklerine karşı koruyan güvenlik ekipmanların tümüdür.

İnşaat, tarım ve mühendislik gibi çoğu endüstri için yasal bir zorunluluk haline gelmiştir. Yasanın gerektirdiği iş güvenlik malzemeleri Antalya kullanıcının çalışma koşullarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Kişisel koruyucu giysilerin önemini öğrenmek için okumaya devam edin.

İş Yerinde İş Güvenlik Malzemeleri Antalya Neden Önemlidir?

İş güvenliği yasasına göre, işyerini olabildiğince güvenli hale getirmemiz önemlidir. Yerinde talimatlar ve prosedürler bulunmalı, çalışanlara iş güvenlik malzemeleri İzmir hakkında yeterli eğitim verilmelidir. Ancak bu güvenlik sistemleri uygulandıktan sonra bile bazı tehlikeler kalabilir.

İş Güvenlik Malzemeleri Antalya Kullanmamanın Riskleri:

Yaralanma …

 • Akciğerler- kirli havayı solumaktan.
 • Baş ve ayaklar- düşen nesnelerden.
 • Gözler- havadaki duman ve atıklardan veya elektrikli el aletlerinden vb.
 • Deri- aşındırıcı maddelerle temastan.
 • Vücut- aşırı sıcak veya soğuktan.

İş güvenlik malzemeleri Antalya çalışanlarınız ile günlük olarak karşılaştıkları mesleki tehlikeler arasında bir bariyer oluşturur. Çalışanlarınızı belirli tehlikelere karşı korumak için güvenlik ve koruyucu giysiyi dikkatlice seçmeniz önemlidir. Ek olarak, çalışanlarınızı kişisel koruyucu ekipmanlarını doğru kullanmaları için eğitin ve onlara herhangi bir arızayı nasıl belirleyip rapor edeceklerini öğretin.

Farklı İş Güvenlik Malzemeleri Antalya Türleri ve Kullanımları Nelerdir?

 • Göz koruması
 • Eldivenler
 • Baretler
 • Parlak Giyim Ekipmanları
 • Solunum için İş güvenlik malzemeleri Bursa
 • Emniyet ayakkabıları

Göz ve Yüz Koruması

Manchester Royal Göz Hastanesi, göz güvenliği hakkında genel bir bilgi broşürü oluşturmak için Manchester Üniversitesi ile birlikte çalıştı. Bu çalışmanın bulguları şunlardı:

 • Tüm göz yaralanmalarının %90’ı önlenebilirdi.
 • Yaralanan her beş işçiden üçü iş güvenlik malzemeleri Antalya kullanmıyordu.
 • Yaralanmalarının neredeyse %40’ının yanlış tipte göz iş güvenlik malzemeleri Ümraniye kullandığı tespit edildi

Koruyucu göz ekipmanı yalnızca kullanıcının gözlerini korumakla kalmaz, aynı zamanda yüzünü de koruyabilir. İnşaatta göz ve yüz koruması, sizi çeşitli tehlikelere karşı koruyan bir yüz kalkanıdır. Örneğin: kimyasal sıçramalar, toz, gaz ve hatta radyasyon.

Farklı göz koruması türleri, farklı tehlikelere karşı koruma sağlar. Seçiminizin işiniz uygun olması önemlidir.

Güvenlik Eldivenleri

İş güvenlik malzemeleri Antalya eldiven ürünleri, çalışanlarınızın ellerini ve kollarını aşınmalardan, aşırı sıcaklıklardan, kesilmelerden, delinmelerden, elektrik çarpmalarından, kimyasallardan, titreşimlerden ve daha fazlasından koruyacaktır.

Farklı eldivenler, farklı düzeylerde kişisel koruma sağlar. Uygun bir seçim yapabilmek için işyerinizdeki tehlikeleri göz önünde bulundurmanız gerekir. İş güvenlik malzemeleri istoç her iş yeri için farklılık gösterebileceğinden işyerinizin ihtiyacı olan ekipmanları seçmeniz için iş güvenliği uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Kasklar ve Baretler

2016 ve 2017 yılları arasında inşaat sektörü için bildirilen 5.055 ölümcül olmayan yaralanmanın, yüzde 13’ü düşen nesnelerin çarpmasından kaynaklanıyordu.

Baretler (veya Güvenlik Kaskları), kullanıcıyı düşen veya uçan nesnelerin etkisinden korur. Ayrıca farklı iş rolleri için farklı renklerde üretilirler.

Yüksek Görünürlük Giysileri

Yelekler, ceketler ve pantolonlar gibi parlak giysiler, çalışanlarınızın güvenliğini sağlamak ve sahada görünmelerini sağlamak için gerekli iş güvenlik malzemeleri Antalya ürünlerindendir. Bu tür koruyucu giysiler, çalışanlarınızın düşük ışıktan gün ışığına kadar çeşitli ışık koşullarında kolayca görülebilmesini sağlar.

Parlak yelek, en popüler yüksek görünürlük giyim türlerinden biridir ve inşaat ekibiniz için bu yeleklerden seçerken göz önünde bulundurmanız gereken farklı şeyler de vardır. Yeni başlayanlar için, giyim türüne ve sundukları görünürlük düzeyine bağlı olarak farklı koruma seviyeleri vardır.

Yüksek Görünürlük Sınıflandırmaları:

 • Sınıf 1- en düşük koruma seviyesi. Yalnızca minimum riskli bölgelerde giyilmelidir. Örneğin, yalnızca pantolon giymek.
 • Sınıf 2- orta düzey koruma. Parlak farlarla karanlıkta daha görünür. Örneğin, yelek giymek.
 • Sınıf 3- en yüksek koruma seviyesi. Örneğin, tulum veya yüksek görünürlüklü yelek ve pantolon giymek.

Parlak yelekler, yüksek görünürlüğe sahip giysiler arasındaki popüler bir seçimidir. Kanunun işyeriniz için gerektirdiği farklı koruma düzeylerini göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Satın almadan önce iş güvenlik malzemeleri nelerdir ve yüksek görünürlük standartları hakkında her şeyi bildiğinizden emin olmalısınız, çünkü yanlış etkili bir ürün alırsanız işyerinizde bu ekipmanlar istediğiniz görünürlülüğü yaratmaz.

Solunum Koruması Sağlayan İş Güvenlik Malzemeleri Antalya

Solunum iş güvenlik malzemesi Antalya solunum sistemi için koruma sağlayan ekipman türleridir.

Özellikle Koronavirüs salgınının yaşandığı bu dönemde solunum yolunu korumanız ve gerekli maskeleri takmanız gereklidir.

Emniyet Ayakkabıları

2016-17 döneminde bildirilen 5.055 ölümcül olmayan yaralanmadan, inşaat çalışanlarının büyük bir kısmı kayma, takılma ve düşmelerden dolayı yaralandığı görüldü. Kayma ve takılma tehlikesi her sektörde en yaygın risklerden biridir.

Ancak işçilerinize zarar verebilecek olan sadece kayma tehlikeleri değildir. Ağır ve keskin nesneler ayakları ve bacakları da kolayca ezebilir veya delebilir. Çalışanlarınızın, vücutlarının geri kalanı kadar ayaklarının ve bacaklarının da tehlikelerden korunmasını sağlamak için uygun iş güvenlik malzemeleri gaziantep kullanmaları önemlidir.

Çalışanlarınızın Korunduğundan Emin Olun

İş güvenlik malzemesi Antalya personelinizi işyerinde mesleki tehlikelerden korumak için çok önemlidir. Ancak bunu sadece son çare olarak kullanmalıyız. Koruyucu ekipman sağlamak, çalışanlarınızı korumaya yönelik bir adımdır, ancak güvenli bir çalışma ortamının yerini tutamaz. Güvenliğin ilk adımı, herhangi bir tehlikeli uygulamayı belirlemek için tam bir risk değerlendirmesi yapmaktır. Buradan, daha güvenli bir ortam için değişiklikler yapabilirsiniz, böylece iş güvenlik malzemeleri Ankara ilk değil son savunma hattı olarak kalır.