x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
İşçi Yeleği Baskılı Seçimi Nasıl Yapılır?
23 / 05 / 2023

İşçi Yeleği Baskılı Seçimi Nasıl Yapılır?

İşçi yeleği baskılı seçenekleriyle bir inşaatın kurumsallığını ortaya koyar. Hem işçi ve işverenin güvenliği sağlanırken hem de ön ya da arka tarafa yapılan baskı sayesinde markanın kendisini göstermesini sağlar.

İnşaat alanları kimi zaman çok tehlikeli yerler olabiliyor. İnşaat alanlarında çalışan birçok insan, potansiyel olarak düşebilecek ve onları yaralayabilecek büyük miktarda kaya ve toprağı hareket ettiren büyük makinelerin yakınında çalışıyor.

Basliksiz-3 İşçi Yeleği Baskılı Seçimi Nasıl Yapılır?İş sahalarında neden olunan ve sıklıkla göz ardı edilen diğer yaralanmalar, bir inşaat alanının yakınından geçerken sivillerin veya işçi olmayanların başına gelen kazalardır. Yaralanmanın önlenmesi için bir inşaat güvenlik yeleğinin kullanılması gereklidir çünkü bunlardan birini giymek işçilerin görünürlüğünü artıracaktır.

İşçi Yeleği Yansıtıcıları

Giysinin üzerindeki yansıtıcı bantlar ve yoğun floresan turuncu ve sarı kumaşlar, onu kullanan kişinin uzaktan net bir şekilde görmesini sağlamaya yardımcı olur. Kullanıcı kolayca görülebiliyorsa, bir aracın çarpma ihtimali önemli ölçüde azalacaktır. Bu koruyucu yelekler görünürlüğü artıracaktır. İşçi yeleği baskılı olarak temin edildiğinde bu da büyük bir koruma sağlar.

Güvenlik yeleği takan kişi, oldukça görünür kalarak istenmeyen yaralanmalar yaşamama şansı daha yüksektir. Bu öğeler, kullanıcının diğer yol kullanıcıları tarafından fark edilmesini sağlayan yansıtıcı şeritlere sahiptir.

İnşaat güvenlik yeleği gibi basit ihtiyati araçlarla bu ölüm ve yaralanmalardan binlercesi kesinlikle önlenebilir. İnsanlar yelek giymezlerse ciddi şekilde yaralanma yaşamazlar. Aynı zamanda güvenlik kıyafetleri sağlanmadıysa işveren veya şirket aleyhine de dava açılır. İş güvenlik yeleği hem proje sahibini hem de işçiyi korur. Yaralanmanın ciddiyetine bağlı olarak, tıbbi harcamalar binlerce hatta yüzbinlerce liraya kadar yükselebilir ve şirket ihmal için de ücretlendirilebilir.

İşçi Yeleği Baskılı Sinyalizasyon Ekipmanı

Güvenlik yelekleri sadece uygun fiyatlı değil, aynı zamanda oldukça rahattır. Bir işçinin refahı işverenin önceliği olmalıdır. Ancak işçinin giysilerle rahat olduğundan emin olmak da çok önemlidir. İşçi yeleği baskılı ya da baskısız olması fark etmeksizin bu ürünlerin genel adı sinyalizasyon malzemesidir.

Konfor, bir çalışanın, rahatsız edici ekipman nedeniyle çok fazla ara vermeden bir görevi en iyi şekilde tamamlayabilmesini garanti eder. İnşaat işleri çok fazla hareket gerektirdiğinde rahatlık oldukça zorunludur. Bu tür inşaat güvenlik giysileri rahattır ve etrafta giyilmesi hafiftir. Sert ancak hafif kumaşları sayesinde en tehlikeli işler için bile mükemmeldirler. Artık güvenlik yelekleri uygun fiyatlı, hafif ve rahat olmalarıyla öne çıkıyor.

Şantiyede olduğu gibi acil bir duruş durumunda vazgeçilmez olan güvenlik yeleği, temel sinyalizasyon ekipmanıdır. Sarı yelek giyen kişinin rahatlıkla görülebilmesi için bir güvenlik garantisidir. Ancak uyumlu ve etkili olabilmesi için birkaç kurala uyması gerekir.

Sarı yelek seçmek için önce iş güvenlik standartlarına uygunluğundan emin olmalısınız. Gerçekten de standartlara uygun olmalıdır. Güvenlik yeleği etiketinde görülebilen bu sembol, yürürlükteki kanun tarafından test edildiğini onaylar. Sarı yelek alırken, en az 2 yansıtıcı şeridi olan floresan ekipmanı tercih etmek de önemlidir. Bu iki özellik görünürlük için çok önemlidir.

İş güvenlik yeleği pratik özelliklerine göre de seçilebilir. Daha fazla konfor için çeşitli boyutlar sunan modelleri seçin. Bu ekipman aynı zamanda ucuz sarı yelekler için bile cepler veya astar ile donatılabilir.

construction-engineer-worker-civil-engineer-checking-work-construction-site-house-construction-concept_61243-627 İşçi Yeleği Baskılı Seçimi Nasıl Yapılır?Turuncu ve Sarı İşçi Yeleği

Standart bir boyutta sunulan bu ucuz güvenlik yeleği, yansıtıcı bantları ve uzaktan görülebilen turuncu rengi sayesinde optimum görüş sağlar. Ayrıca cırt cırtlı kapanması ve kırışmaz ve yıkanabilir kaplaması ile pratiktir. İşçi yeleği baskılı seçeneklerinde de renk fark etmeksizin talep edebilirsiniz.

Polyesterden yapılmış bu ucuz sarı yelek suya dayanıklıdır. Dört yansıtıcı bant ile donatılmış olup, optimum görüş sağlar ve daha fazla konfor için çeşitli boyutlarda mevcuttur. İşçi yeleği seçerken suya dayanıklılığı da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

İşçi Yeleği Baskılı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

Doğru güvenlik yeleğini seçmek için birkaç kriter dikkate alınmalıdır. Her şeyden önce Avrupa standartlarına uygunluğu. Yelek, profesyonel olmayan kullanım için yüksek görünürlüğe sahip kıyafetleri düzenleyen EN 1150 standardına veya profesyonel kıyafetle ilgili EN 471’e uygun olmalıdır.

İhmal edilmemesi gereken ikinci kriter ise malzeme. İnşaat alanlarında havanın nefes alabilen bir kumaşta dolaşmasına izin veren esnek bir malzemeden yapılmıştır. Vücuda uyum sağlarlar ve geleneksel bir fermuarla etkili bir şekilde kapanabilirler. Makinede yıkanabilir, bu güvenlik yelekleri çoğu spor ve aktivite için de uygundur.

İnşaat dünyasında, tüm çalışanların bütünlüğünü ve güvenliğini garanti ederken kişisel koruma unsurlarının (KKD) kullanılması çok önemlidir. Bina yaparken büyük bir kısmı kişisel korumayı ihmal ediyor, bu çalışırken bizi büyük bir yaralanmadan ve hatta hayatımızı kurtarabilmenin en önemli yönlerinden biridir. İşçi yeleği baskılı seçeneklerinde de bu kriteri mutlaka aramalısınız.

builder-orange-helmet-against-industrial_155003-19952 İşçi Yeleği Baskılı Seçimi Nasıl Yapılır?

Yansıtıcı yeleği ya da diğer adıyla ikaz yeleği her işte zorunludur. İşçilerin belirlenmesine hizmet eder, inşaatta hangi parçaya ait olduklarını bilmelerini sağlar, ayrıca işçiyi özellikle makinelerin taşınmasında kazaları önlemek için daha görünür kılar.

İşçi Yeleği Baskılı Fiyatları Ne Kadar?

Bu ürünler kolay ulaşılabilir olmasının yanı sıra uygun fiyatlı olmalarıyla da öne çıkar. Özellikle personelin yaşamına karşılık ödenecek olan miktar oldukça azdır. Özellikle toplu alımlarda düşen birim maliyet fiyatları da oldukça kolaylık sağlamaktadır. İkaz yeleği toptan seçenekleri için mutlaka kapsamlı bir tedarikçiyle iletişime geçmelisiniz.

Maliyet seçilen ürünün adedine göre birim açısından düşer. İster mobilizasyon, ister sinyalizasyon ürünü satın alıyor olun birim maliyetinizin ürün sayısına göre düşeceğini asla unutmamak gerekir. İşçi yeleği fiyatları da bu şekilde optimize edilir.

İkaz yeleği Ankara, İstanbul gibi birçok şehirde yapılan inşaatlarda mutlaka kullanılması gereken bir malzemedir. Hem işvereni hem personeli koruyabilirsiniz.