x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Kanal İstanbul Projesi İş Ayakkabısı Seçenekleri
23 / 05 / 2023

Kanal İstanbul Projesi İş Ayakkabısı Seçenekleri

Kanal İstanbul projesi iş ayakkabısı gerektiren bir şantiye çalışmasını kapsar. Bu nedenle ürün seçimi büyük önem teşkil eder.

Ayak yaralanmaları hırpalayıcı olabilir, işten uzaklaşmaya veya bir işi yapmada güçlüklere neden olabilir. Güvenlik ayakkabıları veya botları giymek, aşağıdaki şekillerde birçok ayak yaralanmasını önlemeye yardımcı olabilir.

construction-worker-with-hard-hat-sanding-down-wood-piece_23-2148748860 Kanal İstanbul Projesi İş Ayakkabısı Seçenekleriİşçiler ağır malzemeler taşıdıklarında veya birçok insanın, makinenin ve aracın aynı anda çalıştığı dinamik ortamlarda çalışırken, düşen ve uçan nesneler yaygın tehlikelerdir. Çelik burunlu botlar gibi koruyucu ayakkabılar, ayaklarda ezilme yaralanmalarını etkili bir şekilde önleyebilir. Bunun için çelik burunlu yani diğer adıyla S2 iş ayakkabısı modellerimize göz atabilirsiniz.

Bu çelik burunlu ayakkabılar ayağın üzerine düşen herhangi bir nesnenin kişiye zarar vermesini önler. Ayakkabının ucunda bulunan özel koruyucu sayesinde nesnenin düşme hızı azalırken ayağın alacağı darbenin yaratacağı hasar da azalır. Hatta hiç hasar almayabilir.

Kanal İstanbul Projesi iş ayakkabısı seçenekleri ön kısımda oldukça dayanıklı olmasını sağlayan koruyucu takviye ile yapılan ayakkabılardır. Takviye, ayak parmaklarını düşen nesnelerden veya her türlü sıkıştırmadan korumaya yardımcı olur. Normalde alttan gelebilecek delinmeleri önlemek için ana tabana bir taban plakası ile yerleştirilirler.

İş Ayakkabısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Takviye normalde çelikten yapılır, bu nedenle bazen çelik burunlu botlar olarak bilinirler. Ayak koruması, ayak parmaklarınızı, ayak bileklerinizi ve ayaklarınızı yaralanmaya karşı korumak anlamına gelir. Her ayak destek için 26 kemik ve hareket için 38 eklem içerir.

Ayaklarda ayrıca kan damarları, bağlar, kaslar ve sinirler vardır, bu yüzden ayak parmağınızı diktiğinizde veya ayağınıza bir şey düşürdüğünüzde ağrır. Ayaklarınız, vücudunuzun her gün kullandığınız kritik bir parçasıdır ve bazı durumlarda işinizi etkili bir şekilde yapmanızı sağlar.

kanal-istanbul-projesi-nedir-kanal-istanbul-son-durum-nedir-1574965082916 Kanal İstanbul Projesi İş Ayakkabısı Seçenekleri

İş yerinde giyilen koruyucu Kanal İstanbul Projesi iş ayakkabısı seçenekleri, ayağı düşen nesneler, keskin nesnelere basma, sıcak ve soğuk, ıslak ve kaygan yüzeyler veya aşındırıcı kimyasallara maruz kalma gibi fiziksel tehlikelerden korumak için tasarlanmıştır. İşle ilgili ayak yaralanmalarının iki ana kategorisi vardır.

İlk kategori, delinme, ezilme, burkulma ve yırtıklardan kaynaklanan ayak yaralanmalarını içerir. Bildirilen tüm sakatlayıcı yaralanmaların yüzde 10’unu oluşturuyorlar. İkinci grup yaralanmalar, kaymalar, takılmalar ve düşmelerden kaynaklananları içerir. Bildirilen tüm sakatlayıcı yaralanmaların yüzde 15’ini oluşturuyorlar. Kaymalar ve düşmeler her zaman ayak yaralanmasına neden olmaz, ancak ayak güvenliğine dikkat edilmemesi bunların oluşumunda önemli bir rol oynar.

Kanal İstanbul Projesi İş Ayakkabısı Alımı

İş güvenlik ayakkabısı satın alırken, aşağıdaki niteliklerin uygulandığından emin olun:

 • Ayakkabının iç tarafı topuktan ayak başparmağının ucuna kadar düz olmalıdır
 • Ayakkabı topuğu sıkıca kavramalıdır Ön kısım, ayak parmaklarının hareket özgürlüğüne izin vermelidir
 • Ayağın yürürken kaymasını önlemek için ayakkabının ayağı boyunca bir tutturucu olması gerekir
 • Ayakkabının alçak, geniş tabanlı bir topuğu olmalıdır; düz ayakkabılar tavsiye edilir

Kanal İstanbul Projesi iş güvenlik ayakkabısı satın alırken aşağıdaki tavsiyelere uymalıdır:

 • Çok sıkı olan ayakkabıların aşınma ile esnemesini beklemeyin
 • Ayakkabı alırken her iki ayağınızı da ölçün ayakların boyutları normalde farklıdır
 • Daha büyük ayağa uyacak ayakkabı satın alın
 • Öğleden sonra geç saatlerde ayakların maksimum boyutlarına kadar şişmesi muhtemel olduğunda ayakkabı satın alın
 • Bir iş sert zeminlerde yürümeyi veya ayakta durmayı gerektirdiğinde şok emici tabanlık satın almayı düşünün

3d-house-with-scaffolding_1048-4702 Kanal İstanbul Projesi İş Ayakkabısı Seçenekleri

Koruyucu ayakkabı türleri şunları içerir:

 • Çelik burunlu ayakkabı: Ayak parmaklarınızı düşen nesnelerden ve ezilmekten korur
 • Metatarsal ayakkabılar: Ayak bileğinden ayak parmağına kadar uzanan özel korumalar içerir ve tüm ayağı korur
 • Güçlendirilmiş taban: Ayağı delinmelere karşı korur
 • Lateks veya kauçuk ayakkabı: Kimyasallara dayanıklıdır ve kaygan yüzeylerde ekstra tutuş sağlar

Ayak koruması, işçinin güvenliğini ve ayak sağlığını koruyabilmesi için kişisel koruyucu ekipman unsurunun önemli bir parçası olan güvenlik ayakkabılarını içerir. Risk kontrol hiyerarşisindeki son savunma hattı olarak kabul edilir.

Özellikle beton gibi sert yüzeylerde bütün gün ayakta duran işçiler için yorgunluk gerçek bir sorun olabilir. Ayaklardaki, bacaklardaki, sırttaki ve vücudun diğer bölgelerindeki kaslar yorulur ve çalışanlar uygun ayakkabı giymediğinde durum daha da kötüleşebilir.

Yeterli yastıklama ve kemer desteği sağlayan ayakkabılar, insanları daha rahat hale getirebilir ve bu da kaslardaki gerilimi azaltır. Bu, çalışanların daha az yorulacağı anlamına gelir. Daha az yorgun olan çalışanlar daha tetikte olacak, bu nedenle işlerini muhtemelen daha güvenli ve daha verimli yapacaklardır. Kas gerginliğinin önlenmesi aynı zamanda kronik bel ağrısı gibi kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarına karşı korunmaya da yardımcı olacaktır.

İş Ayakkabısı Özellikleri

Tüm ayakkabılar soğuğa, yağmura ve kara karşı koruma sağlamak için su geçirmez veya yalıtımlı değildir, bu nedenle uygun malzemelerden yapılmış ayakkabı seçeneklerini değerlendirdiğinizden emin olun. Kanal İstanbul Projesi iş ayakkabısı seçenekleri bunların dışında kalmamalıdır.

İş ayakkabısı, işçiler için pek çok koruma sağlar. Sadece bu nedenlerden dolayı, bir ayak koruma programını iş yerinizin bir parçası haline getirmeye değer. İşyerinden öneriler alarak iş birliği, sektör ortaklığı ve şeffaflık sunar.

Bu aynı zamanda işçilere bakım yükümlülüğünün borçlu olduğu danışma sürecinin bir parçasıdır ve koruyucu ayakkabıların gerekli olduğu yerel yasal gerekliliklere uymalıdır.

Ayak yaralanmasını korumaya yönelik stratejiler tasarlarken, iş sağlığı ve güvenliğinin temel prensibi hatırlanmalıdır. Bu mesleki tehlikeler kaynağında ortadan kaldırılmalıdır. Kişisel koruyucu ekipmanın rolü, belirli mesleki tehlikelere maruz kalmayı en aza indirgemektir. Ortadan kaldırmak değil. Koruyucu ayakkabılar tam korumayı garanti etmez.

Siz de Kanal İstanbul Projesi iş ayakkabısı seçenekleri için sitemizi ziyaret edebilir, dilediğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak da 0212 916 11 88 numaralı telefondan bize ulaşarak sipariş verebilir, toplu alım avantajlarından faydalanabilirsiniz.