x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Lanyard Fiyat
23 / 05 / 2023

Lanyard Fiyat

Lanyard fiyat tutarları tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine ve markasına göre değişiklik gösterebilir.

İş Kazaları

El ve kol yaralanmaları en yaygın işyeri kazası türü olmasına rağmen, yüksekte çalışmaya bağlı düşmeler de işverenler için önemli bir endişe kaynağıdır. 2016 yılında Avrupa Birliği’nde kayma, tökezleme ve yüksekten düşme sonucu meydana gelen iş kazası sayısı 587.739’a ulaştı, erkekler kadınlardan iki kat daha fazla etkilendi. Tüm bu sonuçlara bakıldığında lanyard kullanımı ne kadar önemli daha iyi anlıyoruz.

Lanyard fiyat tutarları tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine ve markasına göre değişiklik gösterebilir.

Düşmelerden Kaynaklanan Kaza Sayısı

Gördüğünüz gibi, güvenlik önlemleri alınmazsa yüksekte çalışmak tehlikeli bir faaliyet olabilir. Yüksekte çalışma için geçerli olan önerileri ve düzenlemeleri yazımızda sizinle paylaşacağız, ancak ondan önce tam olarak neyin “yüksekte çalışma” olarak kabul edildiğini görelim.

Lanyard düşme olasılığı olan çalışma alanlarında hayati öneme sahip koruyucu bir ekipmandır.

Lanyard fiyat tutarları tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine ve markasına göre değişiklik gösterebilir.

Yüksekte Çalışma Nasıl Tanımlanır

Genel olarak, bir seviyeden aşağıya düşme riskinin olduğu, zemin veya zemin seviyesinin üzerinde çalışmayı içeren herhangi bir faaliyet yüksekte çalışma olarak kabul edilir ve uygun düşme koruma ekipmanı kullanılarak gerçekleştirilmelidir. İngiltere, Belçika, Almanya ve İsviçre’de 2 metre veya daha fazla yüksekliklerde gerçekleştirilen faaliyetler için belirli yükümlülükler geçerlidir, Hollanda’da bu rakam 2,5 metredir.

Lanyard fiyat tutarları tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine ve markasına göre değişiklik gösterebilir.

Yüksekte çalışma, sürekli bir merdiven veya merdiven üzerinde seviye üzerinde gerçekleştirilen bir aktivite olarak kabul edilmez ve yükseklikten düşme, bir kayma veya seviyede bir tökezleme olarak değerlendirilmez. Bununla birlikte, birisi zemin seviyesinden 3 metre yükseklikte bir iş istasyonundan kayarsa, bu yükseklikten düşme olarak sınıflandırılır.

2-3 metre yükseklikten düşmek hayatı tehdit edici gelmese de, aslında ciddi sonuçlara yol açabilir, çünkü bu tür kazalar sakatlayıcı ve hatta ölümcül olabilir.

Lanyard fiyat tutarları tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine ve markasına göre değişiklik gösterebilir.

Lanyard İstanbul ilinde bulunan iş güvenliği malzemeleri üreten firmalardan temin edebilirsiniz.

Yüksekten Düşme Riskini Artıran Koşullar

Yüksekte yapılan herhangi bir faaliyet tehlikeli olsa da, düşme riskini artıran bazı özel koşullar vardır ve bunlar şunları içerir:

  • Sehpalar üzerinde çalışmak
  • Çatılarda çalışmak
  • Merdiven üzerinde çalışmak
  • Bir çerçeve veya yükseltilmiş yapı üzerinde çalışma
  • Kırılgan malzemelerin yakınında veya bitişiğinde çalışma
  • Bir tank, çukur veya su üzerinde çalışmak
  • Uçurumlarda veya dik zeminde çalışmak
  • Araçların veya römorkların üzerinde çalışmak
  • İskelelerde çalışmak

Değişen hava koşulları, rüzgar, yağmur ve karın da yüksekte çalışmayı daha tehlikeli hale getirebileceğini unutmayın. Ayrıca, daha önce gösterildiği gibi, bazı işler ve endüstriler düşme riski daha yüksektir. İnşaat, tarım, bakım, karayolu taşımacılığı, boyama ve dekorasyon, pencere temizliği vb. Yalnızca uygun düşme koruması uygulandığında gerçekleştirilmesi gereken faaliyetlerdir.

Lanyard fiyat tutarları tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine ve markasına göre değişiklik gösterebilir.

Çalışma alanının özelliklerine göre farklı lanyard çeşitleri bulunmaktadır.

Düşme Önleyici Ekipman Türleri

Düşme önleyici ekipman, kişisel koruma ekipmanı ve toplu koruma ekipmanı olarak sınıflandırılabilir. Düşme riskinin olduğu durumlarda iskele, havai çalışma platformları, güvenlik ağları ve raflar gibi uygun ekipmanlar kullanılmalıdır. Bununla birlikte, toplu güvenlik önlemleri yetersiz olduğunda, KKD giyilmelidir.

Yüksekte çalışma ortamı, kullanılması gereken ekipmanın türünü belirler. Etkili olması için KKD’nin rahat takılması, manevra alanı bırakması ve belirli iş ve hava koşullarına uyarlanması gerekir. Ayrıca, herhangi bir ekipman parçası seçilmeden önce, alınması gereken uygun toplu ve kişisel güvenlik önlemlerini belirlemek için kapsamlı bir risk analizi yapılmalıdır.

Lanyard standardı EN 355, EN 362, EN 12275’dir.

Lanyard fiyat tutarları tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine ve markasına göre değişiklik gösterebilir.

Düşme Durdurma Sistemleri

Düşme durdurma sistemleri yüksekten düşme durumunda düşen işçiyi durdurmak için kullanılan sistemlerdir. Bunlar, bir işçinin yüksek bir pozisyondan düşme riski olduğunda veya 2 metre veya daha fazla yükseklikten bir faaliyet gerçekleştirildiğinde gereklidir.

Lanyard fiyat tutarları tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Düşme durdurma sistemleri, yalnızca düşme durumunda hizmete girecek şekilde tasarlanmıştır. Tipik FAS, ankraj cihazlarından, tam vücut emniyet kemerinden ve bağlantı cihazlarından oluşur. Örneğin, şok emici bir kordona veya geri çekilebilir bir cankurtaran halatına sahip tam vücut koşum takımı çok yaygın bir kombinasyondur.

Lanyard kancası düşme durdurma sisteminin en önemli parçalarından birisidir.

Tam vücut emniyet kemeri kuvvetleri vücut boyunca dağıtırken, kordon veya cankurtaran halatı toplam düşmeyi durdurma kuvvetlerini azaltır. Ankraj cihazı, bağlantı cihazını, bir l-kiriş, iskele veya başka bir yapısal nokta olabilen ankraj noktasına veya bağlama noktasına birleştirir.

Lanyard fiyat tutarları tercih ettiğiniz ürünün markasına göre değişiklik gösterebilir.

Emniyet kemeri işçi tarafından takılır ve düşmelere karşı yeterli koruma sağlarken, kısıtlama olmaksızın serbestçe çalışmasını sağlar. Bağlantı cihazları lanyard şok emici ipler, kendiliğinden geri çekilen yaşam hatları, düşme sınırlayıcılar veya halatlı kıskaçlar olabilir.

Lanyard pods yüksekte çalışan işçiler için (inşaatçı, bina ve cam temizlikçisi, kule ve direk gibi yerlerin onarımını yapanlar vb.) olası bir düşme tehlikesine karşı güvenlik önlemi olarak kullanılması zorunlu olan üründür.

Düşük Durdurma Sisteminin Bileşenleri

Lanyard şok emici emniyet kemeri, ağır yaralanmalar olmaksızın şoku absorbe edebilen alanlara tutma kuvvetlerini vücut üzerinde dağıtmak üzere tasarlanmıştır. Aynı zamanda, emniyet kemeri, kullanıcının tertibattan düşmesini önlemelidir.

İşyerinin ve çalışma şartlarının özelliğine göre kullanılacak olan lanyard uzunluğu iş güvenliği uzmanlarında belirlenir.

Tam vücut emniyet kemeri lanyarda veya cankurtaran halatına bağlıdır ve işçiyi çalışırken ve düşme durumunda dik veya neredeyse dik konumda tutar.