x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Petrolcü Eldiveni Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
23 / 05 / 2023

Petrolcü Eldiveni Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petrolcü eldiveni seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Petrol bilindiği üzere cilt teması yaşandığında zarar verebilecek bir yağ türevidir.

Son araştırmalar, sondaj kulelerindeki tüm olayların neredeyse yarısının el ve parmak yaralanmalarına bağlı olduğunu ortaya koymuştur. Bunların çoğu, yağlı ortamlarda çalışan işçilerin kavrayış kabiliyetlerini kaybetmelerinin bir sonucu olarak meydana gelen darbeler, kesikler veya diğer yaralanmalardır. Bu nedenle el ve parmak sağlığında doğru eldiven seçimi öne çıkar.

Petrolcu-Eldiveni Petrolcü Eldiveni Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerAncak risk altındaki tek kişi petrol ve gaz endüstrisindeki işçiler değildir. Ellerine petrol dökülme olasılığının olduğu bir ortamda çalışan herkesin uygun bir el korumasına sahip olması gerekir. Bu da doğru standartlarda üretilmiş petrolcü eldivenidir.

engineer-check-control-welding-robotics-automatic-arms-machine_34200-373 Petrolcü Eldiveni Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyasada yağı ittiğini, direndiğini veya tamamen bloke ettiğini iddia eden çok sayıda eldiven var. Ancak hangileri gerçekten işe yarıyor? İşte bu gerçekten merak edilen bir konudur. Bizler de sizler için en doğru petrolcü eldiveni seçimi yapmanıza yardımcı olacak birkaç kritik noktayı paylaşacağız.

Petrolcü Eldiveni Tasarımı

Yağa dayanıklı eldivenlerin tasarlanması ve üretilmesi, suya dayanıklılık için tasarlanmış eldivenlerle bazı benzerlikler paylaşmaktadır. Petrol özellikle onunla çalışırken tehlikeli bir maddedir. Petrolle bir şekilde veya başka şekilde çalışan birçok farklı endüstri vardır. Bu nedenle petrolle çalışan kişilerin kendisini koruyabilmesini sağlamak için bir dizi eldiven çeşidi geliştirmiştir.

Petrolcü eldiveni bir diğer adı yağ işleme eldivenidir. Yağ işleme eldivenlerinizin doğru oturması, hareket kabiliyetine ve el becerisine sahip olmanızı sağlamak için son derece önemlidir.

Petrol ve gaz endüstrisindeki tehlikeler, kayma veya düşme riskini artıran, genellikle petrolden kaygan olan ağır ekipman, borular, zincirler ve aletlerle çalışmayı içerir. İş gücünün elleri ezilme, delinme, kesilme ve kimyasal tahrişe maruz kalır. Petrolcü eldivenleri petrol sahasında güvenlik eldivenleri için standardı belirleyerek maksimum koruma, el becerisi, rahatlık ve dayanıklılık sağlar. Bu sayede petrol sahası çalışanları asla uyum, biçim veya işlev arasında seçim yapmak zorunda kalmazlar.

lift-gloves Petrolcü Eldiveni Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerEldiven Seçimi Önemi

Ellerimizi enfeksiyon ve kontaminasyondan koruduğu için tehlikeli kimyasallar ve diğer malzemelerle çalışırken eldiven takmak önemlidir. Koruyucu eldivenler, ilgili tehlikelere göre seçilmelidir. Bu tehlikeler personeli çoğu zaman işten uzaklaştırmaktadır. İş güvenlik ekipmanları personeli olası kazalara karşı korumaz bu kazanın yaratacağı tahribatın yüzdesini azaltır.

Nitril eldivenler çoğu kimyasala ve bulaşıcı maddeye karşı koruma sağlar. Bu nedenle şantiye sahalarında en fazla bu eldivenler kullanılır. Bunun yanı sıra lastik eldivenler de hafif aşındırıcı malzemeye karşı koruma sağlar. Bir diğer çeşit ise neopren eldivenlerdir. Bu eldivenler çoğu çözücüye, yağa ve hafif aşındırıcı malzemelere karşı koruma sağlar. Çoğu insan bu malzemeye alerjisi olduğu olduğu için lateks eldivenlerden kaçınır.

İş güvenlik eldivenleri sizi kesikler, kimyasal yanıklar, aşınma, ezilme veya biyolojik tehlikelerle temas gibi tehlikelerden korumak için tasarlanmıştır. Ancak asıl önemli olan doğru eldiven stilini seçmek. Çünkü petrolle ilgili bir işlem yapıyorsanız lateks eldiven kullanmanız sizi korumaz. Petrolcü eldiveni yapı itibarıyla diğerlerinden farklıdır.

Petrolcü Eldivenlerinde Koruma Özelliği

İşiniz için doğru koruyucu eldiven seçerken, bazı koruyucu eldiven stillerinin belirli endüstriler için diğerlerinden daha uygun olduğunu unutmamak önemlidir. Doğru koruyucu eldivenlerin takılması, kesikler, delinmeler, yanıklar veya aşınma yaralanmaları dahil olmak üzere çeşitli farklı kısa ve uzun vadeli iş yeri yaralanmalarını önlemede etkili olabilir.

Örneğin, keskin, yağlı metalle çalışırken temel deri bölünmüş eldiven giymenizi asla önermeyiz. Öte yandan, keresteyi taşırken ince, avuç içi kaplı bir eldiven giymenizi asla tavsiye etmiyoruz. Her iş için doğru eldiveni bulmak hem sizi korumak hem de eldiveninizin çok çabuk aşınmasını önlemek için önemlidir.

Petrol ve gaz işçileri, her gün gerçekleştirdikleri çok sayıda özel görev nedeniyle, işte sayısız riskle karşılaşır. Sürekli tehlikeler arasında ağır ekipman, keskin nesneler ve yanıcı veya zehirli sıvılar ve gazlar bulunur. Bu nedenle petrolcü eldiveni kullanımı çok önemlidir.

Eldivenlerde Koruma Özelliği

polyco-grip-it-oil-therm-gloves-68015-p Petrolcü Eldiveni Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerBu ezici darbe, kesilme veya alevden kaynaklanan yaralanmalar, kimyasallara ve yağa maruz kalmanın neden olduğu rahatsızlıklar ve hatta uzun vardiyalardan kaynaklanan kas ve eklem gerginliği için yüksek potansiyel anlamına gelir. Bu risklerin azaltılması, petrol ve gaz güvenlik kültürü tarafından yürütülen protokollerle başlar ve her işçinin özel darbe, kesik ve yağa dayanıklı eldivenler dahil olmak üzere uygun KKD’leri ile sona erer.

Türkiye’nin şantiye tedarik merkezi Şantiyeciniz olarak petrol ve gaz endüstrisi için özel olarak tasarlanmış çok çeşitli petrolcü eldiveni çeşitlerine sahibiz. Seçimimiz, üstün el becerisi, rahatlık ve dayanıklılık sunarken bir dizi özel işe hizmet eden birkaç eldiven sağlayarak hem özel görev hem de çok amaçlı kullanım için gereksinimleri aşmaktadır. Beybi petrolcü eldiveni de tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu eldiven türü de petrolle uğraşan kişiler için uygun bir üründür.

Delme ve basınçlı pompalamadan atölye ve laboratuar çalışmalarına kadar her eldiven çifti, eldeki iş için aşağıdakileri içeren benzersiz avantajların bir kombinasyonuna sahiptir.

  • Parmaklar arasında ve el arkası darbelere karşı koruma
  • Yağ, kimyasallar ve diğer sıvılar
  • Kesilmelere ve aşınmalara karşı direnç
  • Isı ve aleve karşı koruma
  • Kış koşullarına karşı koruma
  • Islak ve kuru yağ tutuşu
  • Yüksek görünürlük ve dayanıklı yapı
  • Esneklik, el becerisi, his ve rahatlık
  • Dokunmatik ekran özellikleri

Petrolcü eldiveni fiyatları seçilen ürünün adedine ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak bu ürünü alırken kesinlikle belgesi eksik bir ürün alımı yapılmamalıdır. Aksi takdirde hedeflenen koruyuculuk sağlanmaz. Aynı zamanda kişinin çeşitli rahatsızlıklarla uğraşmasına neden olmaktadır.

Siz de buradan petrolcü eldiveni seçeneklerimize ulaşabilir, dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek anında sahip olabilirsiniz.