x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatı
23 / 05 / 2023

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatı

Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatı kemer seçimi yaparken göz önüne alınması gereken en son şeydir.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatı Nedir?

Düşmeye karşı koruma çözümleri için en yaygın olarak kullanılan KKD, tam vücut emniyet kemeridir. Hangi sistem kullanılırsa kullanılsın, çalışan bir kordon aracılığıyla bir ankraj noktasına güvenli bir şekilde bağlanmak için her zaman uygun bir emniyet kemeri takmak zorunda kalacaktır. Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatı kemerin özelliklerine ve kalitesine göre değişebilir.

Emniyet kemerleri birçok şekil ve biçimde gelir. Ara sıra yüksekte çalışanlar için temel koşum takımları ve üst üste tüm gün boyunca yüksekte çalışan işçiler için daha konforlu birinci sınıf koşum takımları. Ayrıca, iple erişimle çalışan işçiler (halat açma için D halkalı ekipmanlar) veya sık sık sıcak erimiş metallerle (ısıya dayanıklı kaynak ekipmanları) kaynak yapan ve temas eden demir işçileri için uzman ekipmanlar takımları mevcuttur.

Paraşüt tipi emniyet kemeri nedir ve hangi kapasitelerde taşımaya sahiptir bilmeyen bir işçi için güvenlik sağlayamayabilir.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatı Kullanılması

Paraşüt tipi emniyet kemeri lanyard ürünü düşme önleyici sistemde kullanılmasına izin verilmez! Düşme emniyet sisteminde kullanılabilirler, ancak bunun yerine tam vücut emniyet kemeri kullanmanızı tavsiye ederiz. Bazı emniyet sistemleri, kordonun manuel olarak ayarlanmasını gerektirir ve bir yanlış hesaplama yapıldığında düşme meydana gelebilir. Bir vücut kemeri ile düşmeyi durdurmak, çarpma kuvvetleri kullanıcının alt karnı çevresinde yoğunlaşacağından, iç yaralanmalara neden olacaktır. Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatı yüksek olan ürünler darbeyi çok daha düşük seviyelerde hissettirme özelliklerine sahiptir.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatı Düşüş Sonrası

Bir emniyet kemeri düşme sonrasında darbe kuvvetlerine maruz kalırsa, OSHA ve EN yönetmelikleri, emniyet kemerinin kullanımdan derhal çıkarılması gerektiğini belirtir. Paraşüt tipi emniyet kemeri standardı yetkili bir kişi düştükten sonra emniyet kemerini kontrol etmesini, emniyet kemerinin iyi durumda olup olmadığını ve tekrar kullanıma hazır olup olmadığını yazılı olarak teyit etmesini ister.

Ayrıca bağlantı noktaları veya D halkaları deforme olabilir. Bir koşum takımının kullanımının güvenli olmadığına dair bu görsel göstergelere rağmen, çalışanlar bazen uyarı işaretlerini görmezden gelir veya bir düşüş bildirmez ve bu da koşum takımının bir sonraki işçi tarafından kullanılmasına neden olur. Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatı düşünülmeden düşüş yaşamış kemer derhal kullanımdan çıkarılmalıdır.

Bu nedenle, üreticiler, yanlış yargılamayı ve emniyet kemerinin yetkisiz bir şekilde yeniden kullanımını önlemek için genellikle düşüşü durduran emniyet kemerlerini imha etmeyi önerirler. Paraşüt tipi emniyet kemeri kullanım ömrü biten kemerler de kullanımdan çıkartılmalıdır.

Emniyet Kemerinin Gücünü Etkileyen Diğer Faktörler

Düşmeyi tutuklamak, bir paraşüt tipi emniyet kemeri için olası hasarın açık bir nedenidir, ancak zaman içinde bir koşumun kumaşını etkileyen daha az görünür ve daha az fark edilir faktörler vardır. Örneğin, toza, güneş ışığına, neme ve tuzlu kıyı ortamlarına uzun süre maruz kalmanın tümü, bir emniyet kemerinin aşınmasını ve yıpranmasını hızlandırır.

Bu nedenle, çalışanların her paraşüt tipi emniyet kemeri kullanımı önce emniyet kemeri kumaşlarını, bağlantı noktalarını ve diğer öğeleri olası hasar ve deformasyonlara karşı kontrol etmesi gerekir. Emniyet kemerinin güvenliğiyle ilgili herhangi bir şüphe varsa, derhal hizmet dışı bırakılmalıdır. Ancak yetkili bir kişi, emniyet kemerini kontrol ettikten ve kullanımının güvenli olduğunu yazılı olarak onayladıktan sonra tekrar kullanılabilir. Eğer güvenli olmadığı belirtilirse paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatı göz önüne alınmadan hemen yenisi alınmalıdır.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatı ve Keskin Kenarları

Keskin kenar uygulamaları için özel ekipmanlar kullanın.

Keskin kenarların olduğu ortamlarda kullanıcıların iplerle çalışmak zorunda olduğu durumlar için özel ekipman gereklidir. Bu nedenle piyasada paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatı durumuna ek olarak satılan keskin kenarlı boyunluklar bulunmaktadır. Bu boyunluklar, keskin kenarlara dayanacak ve kesilmeleri önleyecek şekilde tasarlanmış ve test edilmiş malzemelerden yapılmıştır. İyi ekipman, çalışanları güvende tutmak için çözümün bir parçasıdır, ancak riskin tanınması ve anlaşılması da hayati önem taşır. Paraşüt tipi emniyet kemerlerinin özellikleri farklı modellerde farklılık gösterebilir.

Kesilmeleri Önlemenin Yolları

  • Risk değerlendirmesi ile potansiyel keskin kenarları tanımlayın ve belgeleyin.

Yüksekte çalışmaya başlamadan önce bir risk değerlendirmesi yapmanız gerekir, ayrıca olası keskin kenarları da belirlediğinizden emin olun. Paraşüt tipi kemer fiyatı yüksek olan ürünlerin kenarları keskinliğe karşı korunmuştur.

  • Mümkünse keskin kenarların yakınında çalışmaktan kaçının.

Düşme koruması hiyerarşisini takip ederek, keskin kenarlara yakın çalışmalardan kaçınmak, problem için ideal çözümdür. Bununla birlikte, keskin kenarın yakınında çalışmamanın imkansız olduğu birçok durum da vardır.

Yüksek kapasiteye sahip paraşüt tipi emniyet kemerlerini çift lanyard üreten güvenlik şirketleri de vardır, ancak bu emniyet kemerleri teknik olarak ANSI derecelendirmesine sahip değildir.

  • Yaşam hatlarını tepede sabitleyin.

Yukarıya demirlenmiş cankurtaran hatlarının keskin bir kenarla temas etme riski daha düşüktür. Bununla birlikte, bir çatıda çalışırken, genellikle tepeye demirlemenin de bir yolu yoktur. Paraşüt tipi emniyet kemeri kullanma talimatı bu noktada devreye girer. Uygun olabilecek en doğru şekilde kullanımı için size yol gösterecektir.

  • Keskin kenar korumalı yaşam hatlarının kullanıldığından emin olun.

Keskin çalışma koşulları için özel olarak yapılmış yaşam hatları vardır. Bu boyunluklar kesilmelere karşı korumalıdır.

  • Kenarları koruyucu malzemelerle kapatın.

Bir kordona zarar gelmemesini sağlamak için keskin kenarları kapatabilirsiniz. Bu kapakların malzemenin üzerinden kayan bir kordon ile hareket ettirilemeyeceğinden emin olun. Paraşüt tipi emniyet kemerleri fiyatı bu eklemelerle artabilir.

  • Kullanıcıları eğitin.

Kullanıcıları keskin / korumasız kenarların tehlikeleri ve bunların çalışma sahasında nerede bulundukları konusunda bilgilendirin. Risk bilgisi, çalışanların tehditten kaçınmasına ve bazı ekipmanların neden kullanılamayacağını anlamasına yardımcı olur.

Çalışanları güvende tutun, işyerinizde bu tehlikeye ilişkin farkındalığı artırmak için bilgilendirici tabelalar yapıştırın.