x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatları
23 / 05 / 2023

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatları

Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatları yeni kemer alırken seçiminizi etkileyecek en son kriter olmalıdır.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatları Kullanımı

Paraşüt tipi emniyet kemeri kullanımı kanunlarla zorunlu kılınmış olan birincil güvenlik ekipmanlarından birisidir.

Bu koruma ekipmanının kullanması kadar kullanım sonrası saklanması ve bakımı da oldukça önemlidir. Hasarlı bir paraşüt tipi emniyet kemeri kullanmak çok ağır sonuçlara yol açabilir. Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatları açısından çok büyük maliyetler içermediğinden hasarlı ürünler tespit edilirse kullanmadan yeni ürün satın alınmalıdır.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatları Çeşitleri

Paraşüt tipi emniyet kemeri nedir kısaca açıkladık peki bu kemerin türleri arasınfaki farklar nedir?

Sınırlama kordonu, kullanıcının düşme tehlikesi olabileceği konuma ulaşmasını engelleyerek düşmeleri önlemek için tasarlanmıştır. Örneğin, yüksek bir çalışma platformunda çalışırken bir emniyet kemeri ve emniyet kordonu takılabilir. Paraşüt tipi emniyet kemeri uzunluğu, kullanıcıyı güvenli bir şekilde platformda tutmak için özel olarak seçilmiş olacaktır.

Güvenlik kordonu tehlikelerin kaçınılmaz olduğu durumlarda son çare olarak kullanılmalıdır. Düşmeyi önleyici lanyardlar, düşme durumunda kullanıcının vücuduna ve sabitleme noktasına uygulanan darbe kuvvetini azaltan bir enerji emici elemana sahiptir. Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatları bu elemanlara bağlı olarak değişebilir.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Standardı

Tam vücut emniyet kemeri, düşmeyi durdurma kuvvetlerini omuzlar, uyluklar ve bacak bölgesine dağıtan bir vücut destek cihazıdır. Paraşüt tipi emniyet kemeri standardı olan EN361’e göre, bir düşme durdurma sisteminde kullanılabilir kabul edilebilen tüm vücut emniyet kemeridir. Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatları standardın kalitesine göre de belirlenebilir.

Düşme durdurma, düşme önleyici ve iş konumlandırma için kullanılan paraşüt tipi emniyet kemeri parçaları iş sahasında yapılması gerekenleri yapmak için konfor, koruma, kullanım kolaylığı ve esneklik sağlar. Bir iş konumlandırma sisteminde kullanıldığında, bu emniyet kemeri, yüksek bir yükseklikte dengeyi korurken iki elinizle ve vücudunuzun üst kısmını serbest bırakarak hassas görevleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Paraşüt tipi emniyet kemeri lanyard nasıl kullanılır bilmeden kemere güvenip yüksekte çalışılmamalıdır.

 

Emniyet Kemeri Nasıl Giyilir?

Paraşüt tipi emniyet kemeri kullanma talimatı içinde giyme talimatlarına harfiyen uymalısınız. Yanlış kuşanılan ürünün çok ağır sonuçları olabilir.

 • Kemeri omuz kayışlarından alın. Omuz askılarını bağlantı kancasından ayırın
 • Kayışları başın üzerinde hareket ettirin. Kemeri kemerden alarak ayakların üzerine koyun.
 • Omuz askılarını bağlantı kancasına bağlayın
 • Kemer kayışını ayarlayın. Kayışların serbest uçlarını ilmeklerle mutlaka koruyun. Omuz kayışlarını ayarlayın
 • Uyluk kayışlarını sabitleyin ve ayarlayın. Kayışların serbest uçlarını ilmeklerle mutlaka koruyun.

Paraşüt tipi emniyet kemeri özellikleri yüksek olan ürünler giyip çıkarma konusunda da daha fazla kolaylık sağlar.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatları ve Uygunluk Testi

Emniyet kemerinin nasıl giyileceğini ve kontrol edileceğini bilmek kadar önemli olan bir başka şeyse uygunluk testidir, yaşam ve ölüm arasındaki farkı yaratabilir. Pratik uyum testleri rutin olarak yapılmalıdır. Uyum testi olmadan, düşme durumunda emniyet kemerinin nasıl tepki vereceği hakkında hiçbir fikriniz olmaz. Paraşüt tipi emniyet kemeri kullanım ömrü belirlenmesi için bu test zorunludur.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Görev Süresi

Paraşüt tipi emniyet kemeri çift lanyard kullanmak düşmeye karşı korumada önemli bir rol oynar. Düşme koruma sisteminin işlevselliği genellikle kullanılan koruyucu ekipmanın türüne bağlıdır: Düşme önleyici sistem için koruyucu ekipman, işçilerin daha düşük bir yapısal parçaya veya zemin seviyesine çarpmasını engeller. Öte yandan, düşme önleyici koruyucu ekipman, hareket özgürlüğünü kısıtlayarak işçilerin düşme tehlikesinin olduğu bir alana girmesini önler. Emniyet kemerlerini kontrol etmesi gereken çalışanları desteklemek için, kullanacakları emniyet kemerinin güvenliğini eksiksiz bir şekilde kontrol etmek için bir emniyet kemeri inceleme formu oluşturulur. Böylece çalışanlar birkaç basit adımda koşum takımlarını kontrol edebilirler böylece paraşüt tipi emniyet kemeri kullanım ömrü geçmiş ürünleri kullanımdan çıkarabilirler. Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatları göz önünde bulundurulmadan kullanım ömrü bitmiş veya hasarlı kemerler atılmalı yeni kemerler alınmalıdır.

Olası Bir Kesilmeyi Engelleme Yolları

Bu kemerler düşüş sırasında keskin olabilir ve vücudunuzda yaralar oluşturabilir. Bu kesilmeleri önlemenin bazı yolları mevcuttur.

 • Risk değerlendirmesi yaparak potansiyel keskin kenarları tanımlayın ve belgeleyin.

Yüksekte çalışmaya başlamadan önce bir risk değerlendirmesi yapmanız gerekir, ayrıca olası keskin kenarları da belirlediğinizden emin olun. Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatı yüksek olan ürünlerin kenarları keskinliğe karşı korunmuştur.

 • Mümkünse keskin kenarların yakınında çalışmaktan kaçının.

Düşme koruması hiyerarşisini takip ederek, keskin kenarlara yakın çalışmalardan kaçınmak, problem için ideal çözümdür. Bununla birlikte, keskin kenarın yakınında çalışmamanın imkansız olduğu birçok durum da vardır.

Yüksek kapasiteye sahip paraşüt tipi emniyet kemeri çift lanyard üreten güvenlik şirketleri de vardır, ancak bu emniyet kemerleri teknik olarak ANSI derecelendirmesine sahip değildir.

 • Yaşam hatlarını tepede sabitleyin.

Yukarıya demirlenmiş cankurtaran hatlarının keskin bir kenarla temas etme riski daha düşüktür. Bununla birlikte, bir çatıda çalışırken, genellikle tepeye demirlemenin de bir yolu yoktur. Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatları yüksek olan ürünler daha fazla bağlama noktası sağlayabilir.

 • Keskin kenar korumalı yaşam hatlarının kullanıldığından emin olun.

Keskin çalışma koşulları için özel olarak yapılmış yaşam hatları vardır. Bu boyunluklar kesilmelere karşı korumalıdır.

 • Kenarları koruyucu malzemelerle kapatın.

Bir kordona zarar gelmemesini sağlamak için keskin kenarları kapatabilirsiniz. Bu kapakların malzemenin üzerinden kayan bir kordon ile hareket ettirilemeyeceğinden emin olun. Paraşüt tipi kemer fiyatları bu eklemelerle artabilir.

 • Kullanıcıları eğitin.

Kullanıcıları keskin / korumasız kenarların tehlikeleri ve bunların çalışma sahasında nerede bulundukları konusunda bilgilendirin. Risk bilgisi, çalışanların tehditten kaçınmasına ve bazı ekipmanların neden kullanılamayacağını anlamasına yardımcı olur.

Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatları kemer seçini yaparken dikkat etmeniz gereken en son kriterdir. Bu kemerlerin kalitesi, dayanıklılığı ve işlevi hayat kurtarır, verimliliği artırır.