x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 215 ürün bulunmaktadır.

İş Güvenlik Ayakkabıları

İş güvenlik ayakkabısı modelleri çelik burunlu olmalarıyla dikkat çeken bir iş güvenlik ekipmanıdır. Bu sayede bu ürünler zorlu çalışma koşullarına sahip bireylerin ayak yaralanmalarından korunmalarına yardımcı olmaktadır. Bunun bir güvenlik önlemi olduğu unutulmamalıdır.

Zorlu çalışma koşullarında görev alan bireyler için gün sonunda evlerine ya da şantiye alanında yer alan prefabrik yapıya güvenle dönmek çok önemlidir. Bu nedenle iş güvenlik ayakkabısı modelleri de kritik bir önem taşımaktadır.

İş güvenlik ayakkabısı neden önemlidir retorik bir soru gibi görünebilir. Ancak güvenlik ayakkabıları veya botları giymemizin veya seçmemizin birçok nedeni vardır. Öncelikle iş kıyafeti gardırobunuzun temel unsurlarından biri olan bu ürünler, zorlu koşullarda çalışırken yaralanmayı önlemenin yanı sıra ayak sağlığını korumanın da pratik ve ekonomik bir yoludur.

İş Güvenlik Ayakkabısı Neden Önemlidir?

Sağlık ve güvenlik düzenlemeleri nedeniyle, bugünlerde pek çok sektör, personelinin uygun koruyucu ayakkabılar giymesini teşvik ediyor veya ısrar ediyor. Bu olmadan işgücü tehlikeye girebilir.

İş yerinde başka hangi önleyici tedbirlerin alındığına bakılmaksızın, ayaklarınızın yaralanması zayıflatıcı olabilir ve kimse önlenebilecek bir yaralanma ile yaşamak istemez.

Bu yazımızda, neden güvenlik ayakkabıları giymeniz gerekebileceğine ve koruyucu ayakkabı gerektiren çalışma koşullarının türlerine bir göz atacağız.

İş Güvenlik Ayakkabısı Giyme Nedenleri

Önlemek tedaviden daha iyidir, değil mi? Günlük görevlerin bir şeyler ters giderse yaralanmaya neden olabileceği bir ortamda çalışırken, hiçbir kimse uzlaşmacı bir pozisyona sokulmak istemez.

Fizyolojik bir bakış açısına göre, güvenlik botları giymenin birkaç nedeni vardır. Güvenlik ayakkabılarının neden gerekli olduğunu sorgulayabilirsiniz. Bu ayakkabıların gereklilikleri arasında ayakların yanıklara, kesiklere, delinmelere ve darbelere karşı koruması vardır.

Ayrıca bu iş güvenlik ayakkabıları kırık kemikler ve kafa yaralanmaları gibi daha ciddi sorunlara yol açabilecek kaymaları ve düşmeleri de önlemektedirler. Giymeniz gereken iş ayakkabısı türünden emin değilseniz, farklı türde güvenlik ayakkabıları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İş yerinde güvenlik ayakkabıları giymek günümüz koşullarında önem kazanmış bir olgudur. Bu nedenle de kullanım oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle de bir dizi sağlık ve güvenlik tehlikesi varsa.

Birçok fabrika, personelin fabrika zeminindeyken koruyucu ayakkabı giymesi konusunda ısrar etmesi durumunda düşen nesnelerin yanı sıra üzerine basılabilecek keskin nesnelerden kaynaklanan yaralanmaları da önlemeye yardımcı olacaktır.

Bir fabrika gıda ürünleri üretiyorsa, hijyen açısından şirket ayrıca çapraz kontaminasyonu önlemek için güvenlik botlarının giyilmesi konusunda ısrar edebilir. Bir dökümhane, metal atölyesi ve şantiye alanı gibi alanlarda bu ayakkabıların giyilmesi, yanıklara, aşırı terleme nedeniyle şişmeye ve kötü ayak sağlığına neden olabilecek süregelen ısı hasarına karşı da koruyabilir. Bu güvenli iş botları, zararlı kimyasalların neden olduğu yanıklara karşı korunmaya da yardımcı olabilir.

Ağır kesme makineleri ve motorlu testereler gibi aletlerle çalışıyorsanız, özel güvenlik ayakkabıları bir şeyler ters giderse ayaklarınızı korumaya yardımcı olacaktır. Kesme makinelerini çalıştırırken, motorlu testere botları da diğer koruyucu giysilerin yanında giyilmesi gereken iş güvenlik ekipmanları arasında yer almaktadır.

Şefler İş Güvenlik Ayakkabısı Kullanmalı mı?

Bir şantiye alanı özellikle yoğun zamanlarda çok meşgul olabilir. Bununla birlikte yüksek kaza riski anlamına da gelmektedir. Bu nedenle koruyucu kıyafet ve ayakkabı kesinlikle bir zorunluluktur.

Özellikle şantiye kurulumu yapılan yerlerde şeflerin ya da mühendislerin güvenlik ayakkabısı giymesi gerektiğini belirten bir yasa yoktur. Ancak inşaat alanlarında kayma ve geziler özel bir sorundur. Bu nedenle uygun ayakkabılar yaralanmaları önlemeye yardımcı olacaktır.

İş için doğru ayakkabının seçilmesi kritik bir önem taşımaktadır. Çünkü bütün ayakkabılar için kaymaya karşı dayanıklıdır ifadesini kullanmak mümkün değildir.

Örneğin bir kauçuk taban, dökülmelere karşı poliüretan tabanlara göre daha fazla direnç sunar. Bir şef, çalışma gününün çoğunu ayakları üzerinde geçirir. Giyilen ayakkabıların da uygun şekilde destekleyici olması çok önemlidir.

Çoğu ayakkabı modelleri ayakları günlük olarak desteklemek ve desteklemek için yapılandırılmış tabanlıklara sahiptir.

Depolarda İş Güvenlik Ayakkabısı Kullanımı

Birçok depo yoğun yerlerdir ve çoğu zaman, alanı en üst düzeye çıkarmak için ürünlerin yüksek istiflenmesi gerekebilir. Bununla birlikte ek risk gelir ve çoğu zaman forklift ve transpalet gibi makineler, ürünlerin etrafına manevra yapmak için kullanılır.

Bir depoda çeşitli tehlikeler ayak yaralanmalarına neden olabilir. Bu tehlikelere karşı işçiler tam olarak korunmadığında sonuçlar, ezilmiş veya kırılmış kemikler ve hatta bazı durumlarda ampütasyon potansiyeli felaketine yol açabilir.

Güvenlik botları, düşen veya yuvarlanan nesnelere, döküntülerden kaynaklanan kesiklere ve delinmelere karşı çok ihtiyaç duyulan korumanın yanı sıra, makineyi çalıştırırken koruma ve tutuş sağlayabilir.

Depoda depolanan ürünler kimyasallar gibi tehlikeli nitelikteyse, uzman güvenlik botları dökülmelerin neden olduğu cilt hasarlarına ve yanıklara karşı koruma sağlayabilir. Dökülmeler ayrıca daha büyük bir kayma ve düşme riski anlamına da gelebilir. İş güvenlik ayakkabısı çeşitleri bunun olmasını önlemeye yardımcı olabilir.  İnşaat kurulumu da riskli alanlar arasında yer almaktadır.

Bağcıklı İş Güvenlik Ayakkabısı

Ayrıca seçim yapabileceğiniz farklı güvenlik botları ve ayakkabıları vardır. Sundukları özellikler gibi, iş güvenlik ayakkabısı söz konusu olduğunda “herkese uyan bir stil” kuralı yoktur. Merak edebilirsiniz … Neden güvenlik botlarını bağlarsınız? Bağcıklı iş botları, daha fazla ayara izin verdikleri için iyi bir seçenek olabilir, bu da ayağınızın üstündeyken daha güvenli olan daha iyi bir uyum anlamına gelir. İş güvenlik ayakkabısı fiyatları da seçilen ürünün özelliklerine ve adedine göre değişim göstermektedir.

Yüksekte çalıştığınız bir iş veya çok fazla yürüyüş yapmanızı gerektirecek koşullarınız mevcutsa, bu durumda özellikle faydalı olabilirler. İstediğiniz son şey kayıp bir bot olmalıdır. Ayrıca, daha güvenli oldukları için, yolculuğu tehlikeye atma olasılıkları daha düşüktür.  Bunun yanı sıra iş güvenlik ayakkabısı yazlık ve kışlık olmak üzere iki farklı seçeneği de alıcıların dikkatine sunulmaktadır.