x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Ürün Kodu : 25579

Silikon Şeffaf Ceresit CS225 280 Gr

72,00 TL
72,00 TL
%0 

Silikon Şeffaf Ceresit CS225 280 Gr

72,00 TL
72,00 TL

CERESİT SİLİKON

Geniş kullanım alanına sahip nemle kürleşen tek komponentli silikon mastik

UYGULAMA ALANLARI

Çalışan fugalarda, kapı-pencere (ağaç, metal, PVC vs) aralıklarında dolgu, yalıtım ve yapıştırma amaçlı, ısıcam, cam vitrin montajında; banyo ve mutfaklarda fayansların suya maruz kalabilecek birleşim yerlerinde, ısı, nem gibi etkenler nedeniyle çalışmaya maruz kalabilecek tüm yapı elemanlarının birleşim yerlerinde kullanılır. Beton, taş mermer gibi gözenekli yüzeylerde kullanılması tavsiye edilmez. Bitümlü, doğal kauçuk esaslı, kloropren, EPDM veya yağ, plestifiyan, solvent sızdırabilecek yüzeylerde kullanılmamalıdır. Ürünün kürleşmesi için neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle tamamen kapalı yerlerde kullanılmamalıdır. Kürleşirken asetik asit çıktığından ayna, gümüş, bakır, kurşun, pirinç gibi hassas metallerde korozyona neden olabilir. Besin maddeleri ile temas halinde olmamalıdır. Akvaryumlarda kullanıma uygun değildir. Bu ürünün tıbbi kullanımlar için uygunluğu veya uygunsuzluğu test edilmemiştir.

ÜRÜN AVANTAJLARI

Tek komponentlidir

Solventsizdir

Nemle kürleşir

Daimi elastikiyetini korur

Yaşlanmaya ve UV ışınlarına dayanıklıdır

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yoğunluk : 0,97 g/ml

Çalışma sıcaklığı : -5°C''''''''den 40°C

Kabuk bağlama süresi : 15 dak. (23°C, % 50 röl.nem)

Kürleşme hızı : 2 mm/gün

Shore A sertliği : 17

E modül : 0,4 (% 100)

Kopmada uzama : % 570

Raf ömrü : 30°C altında orjinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 24 ay

Uygulama sıcaklığı : 5°C ila 40°C

Renk : Beyaz, şeffaf, siyah

UYGULAMA

Yüzeyler temiz, kuru, yağ ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Varsa derzde daha önceden kalmış dolgu malzemesi artıkları, tutunmayı engelleyici yabancı maddeler, kabarmış boyalar temizlenmelidir. Alüminyum, cam ve metal gibi gözeneksiz yüzeyler uygun solvent ile temizlenmelidir. Mastik kullanıma hazırdır. Uygun derzin hazırlanması ve maskelemenin ardından ürün derze uygulanır ve 5 dk. içinde sabunlu su ile ıslatılmış spatula ile düzeltilir. Maskeleme bandı ardından hemen çıkarılır. Bulaşan silikon kürleşmeden alkol ile temizlenebilir ancak kürleşme sonrasında sadece mekanik olarak temizlemek mümkündür.

Derz dizaynı: Mastik için derz genişliği malzemenin hareket kabiliyetini karşılayabilmelidir. Genelde min. derz genişliği 6mm. olmalıdır. 6-12 mm arası derzler için 6 mm'lik kalınlık önerilir. 12 mm'den geniş derzler için genişlik-derinlik oranı 2:1 olmalıdır. Derinlik için max. değer 12 mm'dir.